Microsoft Surface Pro 4 apskats

Microsoft Surface Pro 4 pilda savus solījumus, balstoties uz Surface Pro 3 pelnītajiem panākumiem un virzot to vēl tālāk, piedāvājot potenciālajiem pircējiem ievērojamu veiktspēju un citus uzlabojumus. Intel Skylake procesora, jaunas Type Cover tastatūras un vēl ātrāka SSD kombinācija palīdz Surface Pro 4 paaugstināt veiktspēju jaunos augstumos.

Iespējams, Surface Pro 4 ir paredzēts turpināt dzīvot Surface Book ēnā. Taču visiem pārējiem konkurentiem Surface Pro 4 ir gatavs demonstrēt iespaidīgas funkcijas, veiktspēju un potenciālu, kas ļauj tam paaugstināt augstākās klases Windows planšetdatoru standartu līdz jaunam kvalitatīvam līmenim. Redzēsim, vai šī ierīce var tikt galā ar tai izvirzītajiem izaicinājumiem.

Kosmētiskais remonts ārpusē, kapitālais remonts iekšpusē

No pirmā acu uzmetiena ir viegli sajaukt Surface Pro 4 ar Surface Pro 3 — abas Microsoft planšetdatoru paaudzes ir gandrīz viens otra spoguļattēli. Jaunais Surface Pro 4, kura izmēri ir 292 x 201 x 8,4 mm un sver 785 g, ir par 0,8 mm plānāks un par 14 g vieglāks nekā tā priekšgājējs.

Paskatoties tuvāk, pamanīsit, ka Microsoft ir samazinājis rāmi un palielinājis izmantojamo displeja laukumu no 12 līdz 12,3 collām. Ekrāna izšķirtspēja ir palielinājusies no 2160 x 1440 līdz 2736 x 1824 pikseļiem. (Ar papildu pikseļiem man pietika, lai palielinātu teksta skalu līdz 175% no noklusējuma 150%.) Arī jaunā Type Cover tastatūra ir nedaudz platāka.

Surface Pro 4 darbina sestās paaudzes Intel Skylake procesors, kas uzlabo 3D apstrādes ātrumu par 81%.

Microsoft ir pārveidojis Surface Pro 4, lai labāk izkliedētu siltumu no aizmugurējā paneļa augšdaļas, novēršot karstos punktus un ļaujot Core i5 un Core i7 mikroshēmām nodrošināt vislabāko iespējamo veiktspēju. Tas nebija iespējams ar Surface Pro 3.

Protams, mēs nevaram ignorēt cenu jautājumu. Kamēr ar Core i3 darbināmā Surface Pro 3 cena sākās no $ 800, ar Core M darbināmā Surface Pro 4 cena ir no $ 899. 8 GB Intel Core i5, un 256 GB ssd disks jau tiek piedāvāts par $1299. Un par versiju ar Core i7 pircējiem būs jāmaksā $1599. Par Type Cover tastatūru prasīs vēl 130$. Tomēr mēs to uzskatām par papildu piederumu. Microsoft vēl neko nav teicis par LTE moduļa integrēšanu Surface Pro 4.

Surface Pro 4 izskatās pazīstams un ērts. Barošanas poga, tāpat kā Surface 3, atrodas augšējā kreisajā stūrī blakus skaļuma pogām. Korpusā ir standarta USB 3.0 ports, miniDisplayPort savienotājs un slots microSD kartēm. Surface Pro 4, tāpat kā tā priekšgājējs, atbalsta Wi-Fi 802.11ac un Bluetooth 4.0.

Statīvs palika gandrīz tāds pats: Surface Pro 3 tas viegli novirzījās par 30 grādiem, un, lai pagrieztos līdz 150 grādiem, bija jāpieliek daudz nopietnāks spēks. Surface Pro 4 statīvs tikpat viegli griežas no 0 līdz 150 grādiem. Nezinu, vai to var uzskatīt par priekšrocību, jo Surface Pro 3 stingrā eņģe droši turēja planšetdatoru vienā vietā, savukārt Surface Pro 4 slīpuma leņķis bija periodiski jāpielāgo, pastāvīgi pieskaroties ekrānam. Bet jaunajai versijai var viegli piešķirt vēlamo pozīciju.

Surface Pro 3 kā ikdienas ierīci izmantoju apmēram pusotru gadu, trenējot pirkstus uz Type Cover tastatūras. Un, lai gan tas nevar pilnībā lepoties ar klēpjdatora tastatūras stingrību, atšķirība starp tām nav liela.

Varat arī izmantot veco Surface Pro 3 Type Cover tastatūru ar jauno Surface Pro 4, tādējādi ietaupot vairāk nekā $100.

Uzreiz atzīšos, ka jaunā Surface Pen, kas magnētiski piestiprinās pie Surface Pro 4 sāniem, mani īpaši nesajūsmināja. Surface Pro 3 irbulis tika droši piestiprināts planšetdatoram, izmantojot viru. Kas attiecas uz Surface Pro 4 irbuli, tas var viegli noslīdēt un pazust jūsu mugursomas dziļumā, lai gan, ja jūs novietojat pildspalvu uz augšu, tas, visticamāk, nenotiks. Tomēr es joprojām uzskatu, ka irbulim labākā vieta ir caurums korpusā, kā tas tiek darīts Samsung Galaxy Note sērijas ierīcēs.

Surface Pen ir ceturtā lielākā ievades ierīce Surface planšetdatoriem aiz skārienpaliktņa, tastatūras un skārienekrāna. Man ļoti patīk dažas no tā atbalstītajām funkcijām. Piemēram, ja pagriežat irbuli otrādi un pārvietojat to pa ekrānu, viss uzrakstītais tiks izdzēsts kā dzēšgumija. Nospiežot pogu irbuļa augšdaļā, tiek palaista programma OneNote, un, veicot dubultklikšķi uz tās, tiek saglabāts ekrānuzņēmums. Nospiežot un pēc tam turot, tiek aktivizēta Cortana balss meklēšana, kas ir diezgan ērti.

Jaunā dokstacija nodrošinās papildu ērtības

Šoreiz Microsoft jauno dokstaciju nosauca par barošanas avotu. Un tas nav tālu no patiesības. Salīdziniet dokstaciju ar tās strāvas adapteri – tie ir izgatavoti no viena un tā paša plastmasas gabala un izskatās kā dvīņi.

Turklāt no funkcionālā viedokļa jaunā dokstacija ir pārāka par veco. Tas ir aprīkots ar četriem USB 3.0 savienotājiem un diviem miniDisplayPort savienotājiem. Tam jāpievieno Gigabit Ethernet interfeiss un Kensington atslēga. (Joprojām varat izmantot planšetdatora esošo USB portu.) Doks ir savienots ar Surface Pro 4, izmantojot drošo Surface Connector, izmantojot īsu kabeli.

Plusi:

  • jaunais Intel Skylake procesors nodrošina ievērojamu veiktspējas pieaugumu;
  • Type Cover tastatūra tagad vairāk izskatās pēc klēpjdatora tastatūras;
  • Surface Dock ir kļuvis “daļēji pārnēsājams”.

Mīnusi:

  • Surface Pro 4 akumulatora darbības laika ziņā ir zemāks par Surface Pro 3;
  • ierīcei pievienotais irbulis Surface Pen dažkārt noslīd no planšetdatora;
  • kursors, tāpat kā iepriekš, periodiski pazūd.
SmartTechLatvia
SmartTechLatvia

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *