iPhone 15 Pro Max

Šogad Apple viedtālruņi kompānijas fanu vidū radīja pretrunīgus iespaidus – vienus sarūgtināja pamanāmu jauninājumu trūkums, bet citi bija sajūsmā par 5x optisko tālummaiņu un jaunās kameras veiktspēju.

Dizains:
Ar paziņojumu par jauno iPhone, Apple mums dara zināmu, ka ir veiksmīga dizaina risinājuma ķīlnieks un tajā pašā laikā piedzīvo ciklisku sevis atkārtošanās posmu. Pašreizējo iPhone dizains ir pacelts līdz gandrīz pefektam līmenim – 12. sērija noteica pārākuma vektoru, ko lietotāji sirsnīgi pieņēma. Šī iemesla dēļ uzņēmums ir piesardzīgs pret drosmīgiem eksperimentiem ar ierīces izskatu.

Veiksmīgais iPhone 12, 13 un 14 siluets burtiski iedzen Apple stūrī, un mēs esam liecinieki stagnācijas ciklam. Tas uzņēmumam nav nekas jauns. Es iesaku atcerēties, ka Apple jau bija saskārusies ar šādu problēmu pēc iPhone 6 sērijas iznākšanas, kam sekoja vienmuļie 6S, 7 un 8. Šo apburto loku pārtrauca revolucionārā iPhone X izlaišana. .

Izlaižot iPhone 15 Pro un 15 Pro Max, uzņēmums neatstāj sev nekādas manevra iespējas. Veiksmīgais 12. sērijas siluets ir pilnveidots un “pastiprināts” ar titānu.

Pirmais, ko pamanāt, paņemot rokās iPhone 15 Pro Max, ir tas, ka tas ir kļuvis taustāmāks. Tas tika panākts, pateicoties rāmja malu banālajai noapaļošanai. Interesantākais ir tas, ka šis risinājums izraisa vizuālu disonansi. Paskatoties uz rāmi – tas ir plakans, bet viedtālrunis ērtāk iederas rokā.

Rāmis tagad ir matēts. No vienas puses, kopumā tas savāc mazāk pirkstu nospiedumus, bet vieta ap pogām kļūst netīrāka ātrāk. Ir vērts atzīmēt, ka visus nospiedumus var viegli noņemt ar parasto mikrošķiedru bez tīrīšanas līdzekļa.

iPhone 15 Pro Max svars ir 221 g, un tā priekštecis ir 240 g. iPhone 14 Pro sver 206 g – atšķirība starp to un 15 Pro Max ir tikai 15 g.

Ciparu cienītājiem atstāju korpusa izmērus – 159,9 × 76,7 × 8,25 mm. Tas ir saņēmis IP68 aizsardzības pakāpi, kas nozīmē, ka to var droši peldēties līdz 30 minūtēm 6 metru dziļumā.

Ir pagājis laikmets – Apple atteicās no slavenā klusā režīma slēdža. Tas gan nav revolucionārs lēmums, bet gan loģiska evolūcijas attīstība. Slēdzis ir bijis iPhone pazīme kopš paša pirmā modeļa, un to sauca par nostalģisku elementu. Taču pienācis brīdis, kad viņam jāiet uz muzeju un jānoliek plauktā Touch ID sensors.

iPhone 15 Pro un 15 Pro Max darbības poga ir daudz funkcionālāka salīdzinājumā ar slēdzi. Pamatiestatījumi ļauj ātri piekļūt: klusajam režīmam (vecajiem), fokusa režīma izvēlei, noteikta kameras režīma palaišanai, lukturītim, balss ierakstītājam un palielināmam stiklam. Un ar ātro komandu palīdzību šo komplektu var ievērojami paplašināt.

Vissvarīgākais jauninājums pēc Apple domām ir USB-C. Uzņēmumam, kas savu ierīču savienotājos radījis nekārtību, tas šķiet loģisks solis. Atliek tikai atjaunināt visus USB-C piederumus.

Ekrāns:
iPhone 15 Pro Max ir aprīkots ar 6,7 collu Super Retina XDR OLED ekrānu ar izšķirtspēju 2796 × 1290 un pikseļu blīvumu 460 ppi. Displejs atbalsta ProMotion tehnoloģiju ar atsvaidzes intensitāti līdz 120 Hz. Kontrasta attiecība ir 2 000 000:1, un maksimālais spilgtums ir 2000 nitu.

Ekrāna augšdaļā ir iebūvēta dinamiskā sala. Diemžēl kopš pagājušā gada viņa nav kļuvusi gudrāka, tāpēc viņai vispār ir dekoratīvs raksturs. Tiek atbalstīta vienmēr ieslēgtā displeja tehnoloģija tiem, kam patīk apbrīnot vienmēr ieslēgtu ekrānu.

iPhone 15 Pro Max ekrāns ir ļoti labs nevis tā izmēra, bet gan krāsu īpašību dēļ. Tam tradicionāli ir labi skata leņķi. Attēls ir spilgts un dabisks bez kropļojumiem pret pārsātinājumu. Jebkurš saturs displejā izskatās ļoti labi. Dolby Vision atbalsts šeit ir lielisks.

iPhone 15 Pro un 15 Pro Max sēriju īpašnieki saskaras ar milzīgu ekrāna izdegšanas problēmu. Pastāv versija, ka tas notiek pārkaršanas dēļ. Pēc Apple teiktā, problēma tika novērsta ar atjauninājumu. Viedtālruņu ar izdegušu displeju īpašniekiem bija iespēja saminīt savus iPhone.

Ir vērts burtiski veltīt dažas skaņai. Jaunais iPhone joprojām skan labi un, manuprāt, saglabā flagmaņa pjedestālu ar labāko skaņu. Iebūvētie skaļruņi ir lieliski – tie nodrošina skaidru un detalizētu skaņu ar labi attīstītām zemām frekvencēm.

iPhone 15 Pro Max tradicionālajā Geekbench un AnTuTu.

Mobilajās spēlēs iPhone 15 Pro Max darbojas lieliski. Uz tā ar maksimālo ātrumu viegli darbojas Genshin Impact, PUBG, Wild Rift un citas spēless. Uzsilšana parādās ilgstošu spēļu sesiju laikā, taču saglabājas normas robežās.

IPhone 15 Pro Max prezentācijā Apple lepojās ar iespēju palaist AAA konsoles līmeņa spēles. Patiesībā tas viss izrādījās neviennozīmīgi. Resident Evil Village iPhone tālrunī, un šī pieredze manī atstāja dalītas sajūtas. Viedtālrunis jūtami uzkarst, diezgan ātri izlādējas, un ērtai spēlēšanai nepieciešams spēļu pults.

Kamera:
Galvenā kameru sistēma joprojām sastāv no trim objektīviem un LiDAR lāzera sensora. No pirmā acu uzmetiena tas ir palicis praktiski nemainīgs, taču joprojām ir vairāki nelieli jauninājumi, un tie visi ir diezgan noderīgi.

Galvenais sensors
Sāksim ar galveno sensoru. Pirmais pamanāmais un svarīgais jauninājums ir tas, ka Apple ir pievienojis vidējas izšķirtspējas iestatījumu. Iepriekš bija pārāk liels diapazons. Lietotāji varēja fotografēt 12MP parastajā režīmā un 48MP ProRAW fotografēšanai. Lielākajai daļai ikdienas scenāriju 48 megapikseļu fotoattēli bija pārāk lieli. Tagad ir iespējams uzņemt bez ProRAW ar 24 MP.
Ir vērts atzīmēt, ka iPhone automatizācija dažās situācijās var samazināt izšķirtspēju līdz 12 MP. Tas bieži notiek vāja apgaismojuma apstākļos un naktī. Tādā veidā pikseļi tiek apvienoti un saņem vairāk gaismas. Tas ir nepieciešams, lai palielinātu detalizāciju un samazinātu troksni.

IPhone 15 Pro Max tagad ir iespēja atlasīt fokusa punktu gatavajā kadrā. Apple tradicionāli rezervēja šo funkciju iepriekšējās paaudzes programmaparatūrai, lai kaut kā rosinātu interesi par jaunajiem modeļiem.
Kā vēl viens neliels, bet noderīgs jauninājums galvenajai kamerai, Apple ir pievienojis atbalstu trim fokusa attāluma ekvivalentiem. Nospiežot 1x pogu, varat pārslēgties starp 24mm, 28mm un 35mm. Šī ir noderīga lieta ielu fotogrāfijas cienītājiem.

Platleņķis
Platleņķa objektīvs palika bez izmaiņām. Šis ir tas pats objektīvs, ko redzējām iepriekšējās divās paaudzēs, ar makro fotografēšanas iespējām.
Telefoto objektīvs
Svarīgākais iPhone 15 Pro Max kameras jauninājums ir jauns telefoto objektīvs ar 5x optisko tālummaiņu (120 mm ekvivalents fokusa attālums). Visbeidzot, Apple saprata, ka tai ir jāuzlabo tālummaiņas iespējas. Es noteikti esmu pietiekami daudz spēlējis ar īpaši platleņķa objektīviem un to izkropļoto perspektīvu. Tāpēc, sākot ar iPhone 14 Pro, es visbiežāk fotografēju ar 2x.
Jaunā telefoto kamera iPhone 15 Pro Max izrādījās diezgan asa. Uzņemtie attēli ir labi detalizēti gandrīz jebkurā apgaismojumā.

Pirms pāriet uz priekšējo kameru, tikai daži vārdi par video uzņemšanas iespējām. Salīdzinot ar iepriekšējās paaudzes programmaparatūru, tās palika bez redzamām izmaiņām. iPhone joprojām labi tiek galā ar gandrīz jebkuru apgaismojumu. Atgādināšu, ka tas spēj uzņemt 4K HDR (Dolby Vision) ar 60 kadriem sekundē. Šeit nav nekādu atklājumu — iPhone 15 Pro Max tagad ir labākais tālrunis ar kameru video uzņemšanai.

Tomēr joprojām ir viens neliels jauninājums, kas ir vērts pieminēt. Ierīcē iPhone 15 Pro Max varat pārslēgties starp visiem objektīviem video uzņemšanas laikā. Iepriekšējās paaudzes “pro” ļauj pārslēgties tikai no galvenā uz telefoto un otrādi.
Arī priekšējā kamera paliek nemainīga. Tā izšķirtspēja ir 12 MP un diafragmas atvērums ir f/1,9. Ir fāzes noteikšanas autofokusa sistēma. Tas darbojas tikpat labi kā iepriekšējās divās programmaparatūras paaudzēs.

Autonomija:
Apple tradicionāli nedaudz palielina akumulatoru, taču visas šīs izmaiņas izskatās nenozīmīgas salīdzinājumā ar iepriekšējās paaudzes modeļiem. IPhone 15 Pro Max saņēma 4441 mAh akumulatoru. Ikdienas scenārijā pilnībā uzlādēts akumulators tur visu dienu un pat nedaudz vairāk. Ir arī viens neliels, bet ļoti noderīgs jauninājums, iPhone 15 Pro Max akumulatora iestatījumos varat iestatīt uzlādes ierobežojumu līdz 80%. Ir vērts atzīmēt, ka iPhone 15 Pro Max tagad ir aprīkots ar reverso vadu uzlādi. Tagad, ja nepieciešams, varat uzlādēt AirPods vai Apple Watch.

Iespaidi:

No pirmā acu uzmetiena var šķist, ka pārskats bija pārāk komplimentārs. Tas ir tāpēc, ka, atmetot visus jauninājumus, iepriekš minēto var droši attiecināt uz iPhone 14 Pro (Max) un 13 Pro (Max). Jaunais iPhone joprojām ir labs, taču šis modelis nav paredzēts iepriekšējo divu paaudžu ierīču īpašniekiem.

Ja jaunināt uz iPhone 15 Pro Max no iPhone no viena no diviem tā priekšgājējiem, jūs būsiet vīlušies, jo neiegūsit daudz jaunu iespēju.

SmartTechLatvia
SmartTechLatvia

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *